Ostatnio dodane:

Linki:

uhkc logo

 

peremyszl logo

 

wroclaw logo

 

seminar logo

 

logo dyven svit

 

kul

 

katechetyka

 

Bazylianie

Informacje dla uczestników

1. Przyjazd, wyjazd

         Podana data początkowa jest dniem przyjazdu do ośrodka, a data końcowa – dniem wyjazdu. Przyjazd do ośrodka i powrót do domu uczestnicy organizują i finansują sami. Wcześniejszy przyjazd do ośrodka lub dłuższe pozostanie w ośrodku możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu z ks. Janem Pipką (tel. 693 30 23 82)

2. Dokumenty uczestnictwa

Karta kwalifikacyjna - obowiązkowa dla wszystkich uczestników obozów będących uczniami oraz innych uczestników, którzy nie ukończyli 18. roku życia (nie dotyczy obozów rodzinnych). Wypełnioną i podpisaną przez rodziców (opiekunów) kartę należy przywieźć ze sobą na Sareptę (nie należy jej odsyłać mejlem!).

Regulamin Uczestnika obozu młodzieżowego Sarepty – zasady obowiązujące wszystkich uczestników obozów młodzieżowych. Warto zapoznać się z nimi przed przyjazdem na obóz, gdyż przyjazd na Sareptę oznacza ich akceptację i zobowiązanie do ich przestrzegania. Rażące naruszenie przez uczestnika zasad regulaminu może wiązać się dla niego z koniecznością wcześniejszego opuszczenia obozu (decyzję w tej sprawie podejmuje prowadzący turnus).

Oświadczenie rodziców lub opiekunów – obowiązkowe dla wszystkich uczestników obozów będących uczniami oraz innych uczestników poniżej 18. roku życia (nie dotyczy obozów rodzinnych). Stanowi potwierdzenie, że rodzice (opiekunowie) zgadzają się na udział ich dziecka w turnusie i akceptują zasady rządzące obozem, wyrażone m.in. w Regulaminie Uczestnika.

Oświadczenie uczestnika – obowiązkowe dla osób dorosłych niebędących uczniami. Stanowi potwierdzenie, że uczestnik zgadza się na udział w turnusie i akceptuje zasady rządzące obozem.

Inne dokumenty:

Warto zabrać ze sobą ponadto:

-         dowód osobisty

-         legitymację szkolną lub studencką

-         ew. paszport

-         dokumenty dotyczące stanu zdrowia, leczenia, zażywanych leków.

3. Koszty uczestnictwa w turnusie

         Uczestników obozów i ich rodziców prosimy o złożenie darowizny (ofiary) w wybranej przez nich wysokości na rzecz Stowarzyszenia Bractwa Młodzieży Greckokatolickiej „Sarepta”. Z zebranych w ten spoób środków będą finansowane turnusy Sarepty, utrzymanie należących do Sarepty ośrodków w Nowicy i Komańczy i inne inicjatywy podejmowane przez Bractwo Sarepta.

         Zmiana zasad finansowania uczestnictwa w Sarepcie jest wyrazem zaufania przede wszystkim do Boga, ale i do uczestników obozów i ich rodziców: Sarepta jest naszą wspólną sprawą, istnieje dla Sareptian i dzięki Sareptianom, dlatego zamiast prosić o opłatę w konkretnej wysokości prosimy o darowiznę (ofiarę) na miarę Waszych serc i możliwości finansowych. Dla jednych może to być ewangeliczny wdowi grosz, inni mogą ofiarować znacznie więcej – ważne jest to, aby te darowizny (ofiary), niezależnie od ich wysokości, stanowiły wyraz Waszej współodpowiedzialności za dzieło Sarepty.

         Taki system cześciowo funkcjonuje już od kilku lat, bo wielu dawnych Sareptian, których dzieci obecnie wyjeżdżają na obozy, hojnie wspomaga Bractwo Sarepta. Dzięki nim możliwe było wiele inwestycji, które zmieniły obraz naszych ośrodków.

         W tej pełnej zaufania prośbie o darowizny (ofiary) przyświeca nam przykład naszego patrona św. Eliasza, który zaufał Bogu i w czasie klęski głodu spowodowanego suszą udał się do ubogiej wdowy z Sarepty, której zapasy żywności były na wyczerpaniu. Wdowa również zaufała Bogu i zdecydowała się nakarmić swojego gościa, a Bóg sprawił, że dzban mąki nie wyczerpał się, a baryłka oliwy nie opróżniła się aż do zakończenia klęski suszy (całą historię można przeczytać w 1. Księdze Królewskiej, rozdział 17). Chcemy na tę drogę Eliasza i wdowy z Sarepty zaprosić Was wszystkich: razem zaufajmy Bogu i sobie nawzajem. Wierzymy, że nam również nie zabraknie ani mąki, ani oliwy!

Jak wpłacić darowiznę (ofiarę)?

Darowiznę (ofiarę) można wpłacić:

1) gotówką podczas turnusu

2) przelewem na konto Stowarzyszenia Sarepta. Dane do przelewu – poniżej.

Stowarzyszenie Bractwa Młodzieży Greckokatolickiej „Sarepta”

ul. Zdrojowa 8, 33-380 Krynica Zdrój

Bank Zachodni WBK S.A., nr rachunku: 76 1500 1559 1215 5003 7213 0000

UWAGA!

Darowizny wpłacone na rachunek bankowy (z tytułem: darowizna na cele kultu religijnego) można odliczyć od dochodu (podstawy opodatkowania) i zapłacić odpowiednio niższy podatek dochodowy w rozliczeniu rocznym PIT. Szczegółowe informacje zamieszczone są na naszej stronie internetowej i wysyłane mejlem do uczestników.

4. Co trzeba ze sobą zabrać?

         Do Nowicy i od tego roku również do Komańczy można przyjechać bez śpiworów, ponieważ w ośrodkach są zapewnione kołdry, poduszki i pościel.

Ponadto warto ze sobą zabrać:

-         odpowiednią odzież i obuwie (mocniejsze obuwie na wyjście w góry, odzież ciepłą, przeciwdeszczową, obuwie i strój sportowy, strój kąpielowy);

-         latarkę;

-         długopis, ołówek, zeszyt;

-         śpiewniki;

-         instrument muzyczny, jeżeli ktoś umie grać;

-         gry planszowe i inne formy dobrej rozrywki;

-         inne rzeczy, które będą potrzebne na niektóre turnusy (np. Sareptę z ikoną).

5. Rezygnacja z uczestnictwa

            Jeżeli po dokonaniu rejestracji zrezygnujesz z uczestnictwa w Sarepcie koniecznie powiadom o tym organizatorów wysyłająć wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzięki temu w turnusie będzie mógł wziąć udział ktoś inny, kto znajduje się na czele listy oczekujących.

6. Pytania, wątpliwości, uwagi

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sarepta - podziel się!

14 PodzielSie Obrazek PL

Sarepta logo